Intră pe Nordic Shops pentru cumpărături săptămânale sau delicatese pentru ocazii speciale.

Cumpără acum x

CARIERE

Online Sales Manager

BucurestiimagesFull time

Nordic Group caută Online Key Account Manager, care să gestioneze si dezvolte activitatea de promovare și vânzare prin canalul online, pe toate segmentele pe care grupul este prezent.

Postul este locat în București.

Sarcini si Responsabilități principale:

  • Proiectează strategia pentru clienții online și promovarea prin platformă
  • Optimizează și dezvoltă activitățile de marketing și trade marketing pe baza analizelor și oportunităților de marketing
  • Este responsabil(ă) de realizarea forecast-ului de vânzări online, de planificarea vizitelor și de dinamica prețurilor
  • Identifică oportunități de business și stabilește noi clienți de tip KA pentru canalul online pentru a genera creștere
  • Negociază contractele comerciale
  • Monitorizează activitatea competiției.
Cerințe principale:
  • Studii superioare
  • Minim 2-3 ani experiență într-o poziție similară de vânzare în canalul on-line/e-Commerce
  • Experiență în vânzări în piața de FMCG
  • Experiență în vânzări atât B2B cât și B2C
  • Excelente cunoștințe privind activitățile de comerț și marketing în canalul online
  • Cunoașterea, înțelegerea aspectelor specifice pieței/canalului respectiv privind mediul online
  • Orientat către rezultat și simț antreprenorial
  • Limba engleză la nivel avansat constituie un avantaj.